BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

2. soutěž (výsledky)
Vyhlášení soutěže o 120 zlatek!

Soutěž pořádal web BHoH-WSE


Soutěž probíhala:
15.5. - 30.6.2009
Počet soutěžících: 20
Z toho diskvalifikováno: 5

Vyhlášení soutěže
Soutěž o 120 zlatek zná již svého vítěze! Úkol tentokrát nebyl snadný, avšak výhra byla tučná. Do soutěže se nakonec přihlásilo 20 soutěžících, z nichž bylo diskvalifikováno 5 soutěžících a do boje o ceny se tak zapojilo celkem 15 soutěžících. Pro web je to úctyhodné číslo. Všem účastníkům děkujeme, že se do soutěže nebáli přihlásit a věříme, že i když se někteří neumístili na stupínku nejlepších, nebudou své účasti litovat. Poctivě ohodnotit tolik plakátů bylo pro nás vskutku náročné, ale nakonec jsme bodováním vybrali tři nejlepší výtvory.
Pro podrobnější informace ohledně hodnocení si můžete stáhnout výsledkovou listinu ve formátu pdf (viz níže). Pro vyjádření vašich názorů jsme připravili diskusi (zcela dole). Jedná se o zkušební typ nové diskuse přes BlueBoard.cz. Měla by poskytovat větší přehlednost, lepší vzhled i administraci.


Rekapitulace zadání
Soutežící měli za úkol vytvořit plakát s minimálními rozměry 400 x 400, s maximálními rozměry 700 x 700 na (tento) web BHoH-WSE zaměřený na online hru Travian.Stupeň vítězů
> přezdívka, počet bodů celkem, výtvor, výhra
1. Místo | Tovion (23b) výtvor | 120 zlatek + diplom
2. Místo | Klonovač (21,9b) výtvor | 20 zlatek + diplom
3. Místo | Schat (17,6b) výtvor | diplom

Umístění ostatních soutěžících
> přezdívka, počet bodů celkem, výtvor, (jednotné ocenění pamětním listem)
04. Místo | Folly (17,1b) výtvor
05. Místo | P.E.T.O (16b) výtvor
06. Místo | Tyber (14,3b) výtvor
07. Místo | lord 99 (12,7b) výtvor
08. Místo | Davidav (12b) výtvor
08. Místo | Monta (12b) výtvor
09. Místo | QGAnna (10,6b) výtvor
10. Místo | L.e.n.a (10b) výtvor
11. Místo | k.koudy (9,3b) výtvor
11. Místo | Janulinka-a (9,3b) výtvor
12. Místo | Ranger22 (7,7b) výtvor
13. Místo | mv9 (4,6b) výtvor

Diskvalifikovaní soutěžící
> přezdívka
blackfruit, Tereza312, tovlasek, kuba246, (přezdívka neuvedena)
Podrobná výsledková listina
> Zde si můžete stáhnout podrobnou výsledkovou listinu ve formátu pdf.

vysledkova listina.pdf | (73.87 kB)Udělování bodů
Bodovalo se: nápad (max. 10b), Grafické provedení (max. 10b), Plakátové rysy (max. 10b), celkem max. 30b. Každý soutěžící (kromě diskvalifikovaných) byl bodově ohodnocen od každého člena poroty. Body od porotců byly zprůměrovány a výsledný počet bodů rozhodl o umístění soutěžích.

Vysvětlivky k udělování bodů
Nápad = originalita plakátu, vtip, “náboj“, ...
Grafické provedení = zvolení obrázků, zasazení do formátu uspořádání objektů na plakátu, barevnost...
Plakátové rysy = upoutávky, odkaz na web, slogan, text (zkrátka zásadní věci, které by každý plakát měl mít) ...Zaslání cen
Ceny budeme (dnes 8.6.2009) rozesílat prostřednictvím emailu, proto žádáme soutěžící, aby byli při předávání cen aktivní. Vítězi zašleme 6 sms kódů do hry = 120 zlatek, soutěžícímu umístěnému na 2. místě zašleme 1 sms kód = 20 zlatek. Zlatky je možno uplatnit, jak na českých, tak na slovenských serverech. Prvním třem místům zašleme diplomy, ostatním (kromě diskvalifikovaných) zašleme ocenění v podobě pamětního listu. Diplomy i pamětní listy zasíláme ve formátu png.

Zveřejnění prací
Spolu s vyhlášením jsme zveřejnili (výše) i seznam 15-ti soutěžících prací. Sami si tak můžete udělat představu o kvalitě tvorby soutěžících.
Ke třem nejlepším pracím zde uvádíme taktéž slovní ohodnocení, aby ostatní věděli, proč se právě ony umístily na stupínku vítězů. Slovní hodnocení k ostatním soutěžícím neuvádíme, ale na požádání soutěžícího jej sestavíme a zašleme. Případné žádosti zasílejte na email webu.

Tovion
Oceňujeme pěkný nápad Toviona s komiksovými bublinami a líbí se nám i použití horní lišty, která je tipycká pro online hru Travian. Vzhled zvolil jednoduchý, objekty pěkně zasadil do formátu, nic se nesnažil překombinovat, což je v tomto případě plus. Jediné, co by určitě chtělo vylepšení je nicotné pozadí. Zasloužilo by si alespoň světle zelený rastr. Téměř všechny plakátové rysy jsou zde splněny. Nechybí upoutávky na obsah, název webu ani webová adresa. Na plakátu nám chybí jen nějaký krátký text o webu či slogan, což mírně snížilo hodnocení u tohoto kritéria. Tento plakát nemusel dát mnoho práce, a přesto nás oslovil. Nápad, grafické spracování i plakátové rysy jsou totiž na vysoké úrovni a to bylo při hodnocení rozhodující.

Klonovač
Klonovač doslova šlapal se svým výtvorem Tovionovi na paty. Nakonec obsadil druhé místo a to si rozhodně zaslouží. Nápad jsme bodovali nadprůměrně. Jedná se o vkusný plakát bez nějakého výrazného vtipu či pointy. Pouze pod vesnicí je krátký slogan. Grafická stránka tohoto plakátu však předčila i Tovionův výtvor. Klonovač zvolil na pozadí zelený rastr, který se po stranách ztmavuje. Do plakátu zapadá i vesnice s postavičkami, u kterých byl decentně zvýšen kontrast. Zasazení objektů do formátu je taktéž na vysoké úrovni. Pouze plakátové rysy si vysloužily nižší ohodnocení. Autor sice fikaně využil zkopírování menu webu BHoH-WSE, ale to se dle našeho názoru na plakát nehodí. Představovali bychom si spíše stručné upoutávky vyvedené v tmavě zelené barvě. Texty nad a pod vesnicí by spíše měly uvádět něco o webu, než-li o Travianu. Navíc jsou v nich četné chyby.

Schat
Zasloužené třetí místo. Schat dostal velmi pěkný nápad, jen škoda, že jej nezrealizoval v profesionálnějším programu. Komiksové bubliny se nám velmi líbily a pobavily nás i vtipy, které dávají plakátu tu pravou šťávu. O něco nižší hodnocení sklidilo grafické zpracování. Zvolené barvy příliš bijí do očí a celkový vzhled je značně kostrbatý. Na druhou stranu oceňujeme autorovu pečlivost při ořezu postaviček a při tvorbě vtípků. Zasazení do formátu se autorovi také povedlo. Plakátové rysy byly z větší míry splněny. Nechybí webová adresa webu, slogan ani upoutávky na obsah, které jsou pěkně zasazené do bublin. Jak říkáme, zasloužené třetí místo.


Věříme, že tato soutěž přinesla do světa Travianu trochu vzruchu, zábavy i napětí. Výhercům gratulujeme a přejeme jim, ať jim výhra přinese užitek. Ostatním děkujeme za účast a zasíláme jim malý dáreček i upomínku na jejich účast v této soutěži – pamětní list. Doufáme, že si nadále zachováme vaši přízeň.
Děkujeme,
správci webu a porotci
Diskuse k vyhlášení soutěže
Zde můžete diskutovat ohledně vyhlášení soutěže o 120 zlatek pořádané webem bývalé aliance BHoH-WSE z 1. věku CZ7. Zprávy s hrubými výrazy a urážkami nebudou tolerovány a budou mazány. Přispívejte proto, prosíme, rozumně. Děkujeme.Své důležité požadavky a připomínky ohledně soutěže směřujte na email webu: bhoh-wse@email.cz
Porotci: Marcus6, Dadoun a SpyroCZ
Finanční zajištění výher: Marcus6, Brezak a SpyroCZ.
Tvorba piktogramů: Marcus6
Poslední aktualizace: 8.6.2009