BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Merlouska

Multihunter
Protože první rozhovor sklidil úspěch a přicházeli nám samá kladná hodnocení od návštěvníků, rozhodli jsme se, že uděláme rozhovor další.

Tentokrát jsme oslovili zajímavou osobnost, která toho má s Travianem společného opravdu mnoho. Jedná se o merlousku, českou multihunterku (podotýkáme, že multihunterku, ne multihuntera), která má Travian doslova „v malíku.“ Snad všichni ví, že multihunter dohlíží na pořádek herního serveru, trestá přestupky a sídlí na souřednici 0/0. Na námi položené otázky merlouska odpověděla, za což jí mnohokrát děkujeme. Zde si můžete přečíst celý rozhovor a podotýkáme, že se můžete mnohé dozvědět a udělat si lepší představu, jak vypadá hra z pohledu multihunterky. Přejeme všem příjemné čtení.


> V rozhovoru se vyskytuje hovorová čeština, nejedná se o chyby.

> se souhlasem merlousky přikládáme i jejího avatara, který k její osobnosti neodmyslitelně patří.

> V textu se vyskytuje zkratka MH = multihunter.Rozhovor:Jak jsi se dostala k online hře Travian? Byli to kamarádi, ikonka na internetu a nebo jiná cesta?
Téměř před dvěma lety se na http://pc.poradna.net objevil topik s reflinkem na Travian. Takže se několik lidí registrovalo a založili jsme dokonce alianci P.net, která nám vydržela asi půl roku. Nakonec jsme dojeli na klasickou začátečnickou hloupost, každý se registroval někde jinde, takže jsme zabírali půl serveru. Skončilo to rozdělením členů P.net mezi lokální aliance.

Díky čemu tě tato hra zaujala a co tě na ní baví?
Ani nevím, čím mě zaujala. Asi tím, že to bylo (zpočátku) nenáročné občasné klikání, hra mi přišla jednoduchá a postupné učení se co a jak bylo zábavné. Navíc s partou lidí.. Dnes už mě na té hře nebaví téměř nic, prakticky všechno znám a mám přímo či nepřímo vyzkoušené. Hraju to defakto už jen kvůli lidem, se kterými jsem v alianci či v teamu.

Jak jsi se dostala k funkci multihunterky a co všechno tomu předcházelo, než jsi mohla funkci získat?
Moje kariéra v TT začala příchodem na IRC, daly se tam navázat kontakty se členy TT, takže cca po půlroce "spamování" IRC a občas i fóra jsem se propracovala k VIP, později k moderování a skončilo to tím, že mě Arde (v té době nováček MH) přesvědčil, ať zkusím taky MH. Tak jsem se zeptala Blacka, jestli by nechtěl dalšího MH, že bych měla zájem.

Od kdy a kolik let se věnuješ multihunterské funkci?
Od konce dubna 2008, takže necelý rok.

Na jakých serverech jsi působila jako MH a na jakém serveru tuto činnost vykonáváš nyní?
Začínala jsem na sk4, později přibyl i cz14. Současný server zmiňovat nebudu, kdo mě zná, ten to ví, ostatním do toho nic není. ;-)

Kolik času přibližně strávíš denně u Travianu? Je práce MH časově náročná?
Jak kdy. Většinou několik hodin denně, ale často to bývá rozkouskované do celého dne.. Práce MH je časově ne/náročná podle toho, kolik času je člověk ochoten tomu věnovat a jestli svoji práci vykonává zodpovědně nebo jestli se přihlásí na MH účet jednou za týden.

Jsou chvíle, kdy by jsi se věnovala raději něčemu jinému, ale přesto musíš vykonávat multihunterskou činnost?
Většinou ne. Když na MH nemám náladu, neřeším to. Není to práce zachraňující životy, takže když hráčům odpovím o několik hodin později, nic se neděje. Vím, že hráčům přijde strašné, když jim MH několik hodin neodpovídá, ale musí pochopit, že i MH jsou jen lidi a nemusí mít pokaždé čas či náladu na neustále se opakující výmluvy podvodníků. Navíc na jednom serveru bývá obvykle více MH, takže když jeden nemůže, udělají nějakou práci jeho kolegové.

Jaké bývají nejčastější přestupky hráčů, které trestáš a které tresty jsi nucena nejčastěji udělovat?
Nejčastěji to bývají multiúčty a posílání surovin z nich a urážky, hlavně ze začátku serveru. Později to bývá chození přes heslo, posílání surovin od zástupců atd. Nejčastější tresty bývají vyprázdnění skladů, 5% nebo 10% úrovní budov dolů, případně kombinace skladů a bourání. Ale během prvního zhruba půlroku po startu nebývají výjimečné ani vyšší tresty. Plus samozřejmě smazání multiúčtu.

Kolik trestů přibližně denně udělíš?
Nevím. Nepočítám to. Někdy 50, někdy 5. Záleží na množství blokovaných účtů, pošty a aktivitě kolegů.

S jakým nejvážnějším a opravdu nejpeprnějším přestupkem pravidel jsi se ve hře setkala?
Těžko říct. Těch opravdu vážných přestupků už bylo hodně. Za největší perličku asi dodneška považuju 26 multiúčtů na zlatky na jednom serveru, přičemž hráč se vymlouval na to, že hraje se spolužáky ze školy. Dokonce i o půlnoci, protože otec je ředitel a půjčuje jim klíče.

Setkáváš se často s případy, kdy se hráči snaží podvádět a záměrně zavinit, aby byl jiný hráč zablokován?
Moc často ne. Respektive farmy někdy posílají farmářům suroviny, ale k blokaci farmáře to beztak nikdy nevede. Takže tato taktika je pro farmy zbytečná. Ale velice se bavím, když mi někdo pošle link na zprávu, ve které ho prý jiný hráč uráží, já si to přečtu a vidím, že se uráží oba navzájem a začal si ten, kdo mi tu zprávu poslal.

Kolik přibližně denně dochází zpráv na účet MH?
Záleží na stáří serveru a aktivitě MH v blokování. Na začátku serveru není problém mít i 200 zpráv denně, ale to je spíš extrém. To číslo pak postupně klesá a samozřejmě tam jsou výkyvy.. právě podle "záchvatů blokování". Většinou se počet zpráv na už trochu rozjetém serveru pohybuje mezi 20-80 zprávami denně. Zato když se blíží konec serveru, není neobvyklé, že za celé dny přijdou dvě-tři zprávy. Mluvím samozřejmě o normálním serveru.

Funkce multihuntera zřejmě není jen o trestání přestupků. Mohla by jsi hráčům přiblížit, co všechno ve své funkci vykonáváš a máš na starosti?
Naprostá většina práce je řešení porušování pravidel, tzn. hledání lidí, kteří pravidla porušují, prověřování hlášení od hráčů, řešení pošty se zablokovanými hráči.. ale někdy se objeví i otázka ohledně hry, ohlášení bugu atd.

Prozradila by jsi návštěvníkům, co znamená a odkud pochází slovo multihunter?
Oficiální verzi vzniku tohoto slova neznám, ale podle mě to má logické vysvětlení. Hunter je lovec a multi snad není třeba vysvětlovat. Takže.. že by to byl lovec mulťáků?

Máš vytyčený čas, jak dlouho se budeš práci multihuntera věnovat a nebo budeš multihunterkou, dokud budeš moci?
Nemám. Teď jsem měla několik týdnů pauzu od huntění, ale už zase pracuju, když mi kolegové nějakou poštu nechají. Budu to dělat tak dlouho, jak mě to bude bavit.

Na českém Travian-fóru často dobře radíš nováčkům a odpovídáš na kdejaké otázky. Setkala jsi se vůbec s nějakou otázkou nebo problematikou ohledně Travianu, s kterou jsi si nevěděla rady?
Občas se něco takového vyskytne. Většinu věcí si myslím, že znám, ale i přesto se občas najde situace, kde nevím, co, jak a proč. Ale teď mě žádný příklad nenapadá.

V druhé části rozhovoru bychom ti ještě rádi položili pár otázek ohledně tvého působení ve hře Travian, nikoliv jako multihunterka, ale jako hráčka. Na jakých serverech jsi hrála?
Mám za sebou první věk cz1, cz2 a většinu prvního věku cz12.

Hraješ kromě multihunterské činnosti momentálně Travian? Popřípadě plánuješ někdy návrat do hry jako hráčka?
Hraju, tedy spíš dohrávám druhý věk cz1 a cz5 a zkouším novou verzi hry na travian.org

Jaký je tvůj největší zážitek ze hry? (Nemusí se jednat pouze o povedený útok)
Jeden zážitek ze hry jmenovat nemůžu, to nejde. Těch zážitků je vždy hodně. Ale jako celkově nejlepší zážitek z travianu hodnotím druhý věk cz1, kde hraju s naprosto super partou lidí a uživám si to.

Máš svůj oblíbený národ ve hře?
Jasně, Římany. Hrála jsem i za jiné národy, ale Římané pro mě byli vždycky nejlepší. Vyhovujou mému (popkařskému :-D) stylu hry.

Když se zpětně podíváš na dobu, co se Travianu věnuješ, co ti hra dala, ale také vzala?
Hmm.. navázala jsem spousty kontaktů, poznala jsem tu hodně prima lidí.. i když je samozřejmě otázka, s kolika lidmi se budu bavit i v době, kdy už na travian zapomenu :-) Vzala mi asi čas, který jsem mohla věnovat něčemu jinému. Navíc díky práci pro TT (moderování, mh) hodně přicházím o iluze o lidstvu. Na travian fóru a v MH poště to někdy vypadá jako v ústavu pro slabomyslné.

A na závěr si neodpustíme naši typickou otázku. Co by jsi vzkázala všem hráčům, kteří touží po tom stát se multihunterem?
Ať po tom raději netouží. A pokud už ano, ať se zamyslí, jestli na to opravdu mají.Tímto ti děkujeme mnohokrát za rozhovor. Jsme rádi, že jsi si na nás udělala čas a odpověděla na naše zvídavé otázky. Přejeme ti, aby tě multihunterská činnost nadále bavila a také, aby tě hráči příliš „nezlobili“.


S poděkováním správci webu

Marcus6 a Brezak