BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

CaptainLucifelCaptainLucifel


administrátor TravianSkins, bývalý support, moderátor a supermoderátor
Dvojjazyčný Rozhovor/ Double-language interview


Česká část/ Czech part


Rozhovor s panbubem, tvůrcem grafických balíků a následně s merlouskou, českou multihunterkou se návštěvníkům líbil a slíbili jsme, že se nadále rozhovorům budeme věnovat.

Tentokrát jsme udělali rozhovor vskutku netradiční a velice zajímavý a to s osobností, která se už delší dobu pohybuje ve světě Travianu, a která je administrátorem webu, jenž navštěvují hráči z celého světa včetně těch českých. Jedná se o CaptainaLucifela, Francouze, který je adminem dobře známé sběrny balíků TravianSkins. Vyzkoušel si taktéž práci supporta, moderátora a následně supermoderátora na francouzkém Travian-fóru. Žádost o rozhovor s radostí přijal a na otázky odpověděl. Protože je CaptainLucifel Francouz, rozhovor proběhl v angličtině prostřednictvím Dadouna, který následně celý rozhovor přeložil do češtiny. Rozhovor zveřejňujeme ve dvou verzích, a tak si jej můžete přečíst, jak ve verzi české, tak ve verzi anglické. Doufáme, že čtení bude pro vás poutavé a dovíte se spoustu zajímavostí.


> V rozhovoru se vyskytují v závorkách vysvětlivky se zkratkou pozn. př = poznámka překladatele. Poznámky jsou umisťovány u cizích výrazů a zkratek, které se v rozhovoru hojně vyskytují.

> CaptainLucifel nám poskytl k rozhovoru i svůj avatar, který neodmyslitelně patří k jeho osobnosti.

> Vyzpovídaný CaptainLucifel přislíbil, že rozhovor přeloží i do svého rodného francouzského jazyka. Rozhovor jsme již zveřejnili, neboť byl kompletní a jakmile bude hotov francouzský překlad, dodáme jej.Rozhovor:


Ahoj, jaká byla tvá cesta k Travianu a čím tě tato hra zlákala natolik, že jsi ve světě Travianu zůstal a stále se v něm pohybuješ?
2006, hraji online hru OGame a právě její bannery na hlavní stránce mě navnadili na Travian. Kamarád už Travian hrál, a tak pár týdnů poté jsem opustil Ogame, abych se připojil k mému kamarádovi. Mám raději prostý/komiksový design, více než vesmírný a také mám rád společnost, což je důvod proč jsem byl smod (supermoderátor, pozn. př.) na francouzském fóru.

Víme, že jsi administrátorem TravianSkins, což je velká a oblíbená sběrna balíků. Mohl by jsi návštěvníkům webu podrobně popsat, co máš na starosti, co všechno jsi udělal a čemu všemu se ohledně online hry Travian věnuješ?
No, ve stejný čas, co jsem byl smod, jsem objevil skiny (Grafické Balíky, pozn. př.) a jejich velký problém - chyběli jim obrázky pro tlačítka (jsou k dispozici pouze pro DE/NL/RU a 3-4 další jazyky) a jsou dostupné pouze přes ZIPy (jak víme, lokální skin se těžko nastavuje). Jednoho dne, po pár měsících, jsem našel hledaný T2 skin "Binosounours", aktualizoval jsem ho na verzi T3 a přeložil čtyři další německé skiny. Ale nemám zrovna v lásce dělání screenů pro zobrazování budov a jednotek... je to vážně otravné, takže jsem dostal nápad vytvořit takový "prohlížeč skinů". Po týdnu práce se zrodil TravianSkins. Po zrodu TravianSkins mají francouzští hráči velmi dobré skiny hostované na velmi dobrém webserveru, ale zatím jen francouzští hráči. Já postupně dělám všechny ty skiny dostupné ve všech jazycích a hráči Travianu jsou již spokojeni... ale můj webserver ne (žert). Od počátku jsem svůj webserver změnil čtyřikrát, přejde přes něj až ~120 GB denně. Abych odpověděl na otázku, jsem jediný administrátor TravianSkins. Nakódoval jsem celý web včetně možnosti úpravy skinů, nejsem ale grafik, opravuji jen CSS/chybějící soubory, praví umělci jsou právě ti, co ty skiny udělali.

Říkáš, že po týdnu práce se zrodil TravianSkins. Musela to být náročná tvorba. Kolik času přibližně denně věnuješ této stránce? Jistě musí přicházet další aktualizace a podobně.
Všechno PHP/HTML (programovací jazyky, pozn. př.) na stránce bylo uděláno za týden, poté jsem tam den za dnem dodával skiny, mé noci byly opravdu velmi krátké onen týden (žert).

Mohl by jsi návštěvníkům prozradit, kolik lidí za den průměrně navštíví TravianSkins? Je to stránka celosvětově užívaná, tudíž počet nebude jistě malý.
Přes den mám přibližně 4000 návštěvníků, není to tak velké číslo, protože ne všichni hráči znají skiny, obzvláště nováčci ne. A když už skin máte, na TravianSkins se hned tak nevracíte.

Pokud hráč vytvoří grafický balík a chce svůj výtvor zveřejnit na TravianSkins, co pro to musí udělat?
Pro nahrání skinu na TravianSkins, prostě mi pošlete email se ZIP archivem a pokud je skin opravdu nový (ne jen že místo zeleného dáte červený text), tak si ho prohlédnu (jestli je správný název apod.) a dodám ho do seznamu. Až tu bude Travian 3.5, vytvořím online CSS editor pro možnost vytvoření vašeho skinu se všemi obrázky z TravianSkins!

Válečný report pro Travian 3.5 je také tvá práce? Pokud ano, kolik času přibližně spolykalo a jak náročné bylo naprogramování takové pomocné stránky?
Ano, TravianReports je také má práce, ale je těžké najít informace (jména, vesnice, jednotky...) v tolika jazycích v kolika to jde. Potom už to je "jen" umisťování každé informace pixel po pixelu. Doufám, že stihnu vytvořit nový způsob zjišťování informací příští měsíc.

Kolik grafických balíků je momentálně na TravianSkins umístěno?
http://www.travianskins.com/api.php - 73 (Zdrojový kód - číslo označuje kolik tam je momentálně balíků, pozn. př.)

Existuje balík na TravianSkins, který se ti líbí nejvíce? Pokud ano, který a proč?
Ano, Bisounours. Byl to můj první skin na TravianSkins, ve Francii máme totiž takový zvyk říkat neútočícím hráčům "care bears" (dá se přeložit jako "starostlivý medvídci," pozn. př.). To je důvod proč vůbec tento skin vznikl a mám ho tak rád. Time Master mám momentálně nastavený. Rád používám také balíky Roma, 2112 a Plastic, ale jsou tam i jiné opravdu dobré. Bohužel však nemohu použít všechny a konkrétně třeba skin winter night je velmi pěkný.

Český tvůrce grafických balíků, panbubo, má na TravianSkins dokonce sedm balíků, které jsou u hráčů poměrně oblíbené. Jaký máš ty názor na tohoto tvůrce a jeho balíky?
Panbubo je skvělý umělec. Jeho skiny mám vážně rád.

Přichází ti také výtvory, které nejsou pěkné a nelze je proto zveřejnit na TravianSkins?
Jak jsem řekl, už takhle je na levém menu příliš skinů, takže nemohu hostovat skin třeba jen kvůli tomu, že má jiný podkladový obrázek. A také nehostuji skiny z jiných webových her.

Jak proběhne přechod grafických balíků na novou verzi Travian 3.5 na TravianSkins? Budou balíky upravovat jednotliví tvůrci a nebo se to vše udělá najednou?
Pro Travian 3.5 změním všechno CSS a dám standardní obrázky pro chybějící soubory. Doufám, že tvůrci vytvoří nové obrázky rychle.

Budeš se sám starat o administraci TravianSkins celý život a nebo ji časem předáš nástupci?
Protože to je můj vlastní server placený mými penězi, nedám TravianSkins prvnímu člověku, co přijde (smích).

Pokud bychom se ponořili do budoucnosti, jak si myslíš, že by proběhl přechod GB na TraviaSkins na verzi Travian 4, která má údajně přinést opravdu mnoho změn, a která bude v základech předělána?
Popravdě, T4/T3.5 CSS není nijak náročné, takže to bude chtít nějaký čas na předělání skinů, ale ne věčnost.

Ve své odpovědi jsi se zmínil, že jsi byl supermoderátorem na francouzském Travian-fóru. Jak jsi se k této funkci dostal a proč jsi ji zase opustil?
Začal jsem jako support, potom jsem pokračoval jako support a moderátor. Po pár měsících se ze mě stal Smod. Opustil jsem fr. tým, protože nový admini postrádali schopnost správného vedení.

Francouzské fórum navštěvuje velké množství uživatelů. Byla práce supportéra, moderátora a nakonec Supermoderátora časově náročná a tíživá? Popřípadě, která z nich byla nejnáročnější?
Když se verze T3 objevila ve Francii, byl jsem support na třech serverech T2 a na jednom T3 serveru. Také jsem byl na speedu a moderátor na "Travian Questions", abych uvedl vše. Když jsem nepřišel ráno, moje schránka SZ byla úplně plná, to samé platí i pro večer. Supermoderátor mi také zabral hodně času, protože moderátoři od supermoderátorů potřebují trénink, ono trénink není hotov ani když jste supermoderátor.

Vystřídal jsi v Travian Teamu spoustu funkcí. Která z nich tě bavila nejvíce?
Měl jsem rád všechny své funkce, pomáhání hráčům nebo členům týmu... pro mě to vyjde nastejno.

Pokud by přišli nový admini, jejichž vedení by ti vyhovovalo, uvažoval by jsi o návratu do nějaké funkce?
Jistě. Ale bohužel se tak zatím nestalo.

Jak dlouho jsi byl v Travian Teamu?
Stal jsem se supportem v únoru 2007 a opustil jsem funkce v listopadu 2008.

Závěr rozhovoru bychom chtěli věnovat otázkám zaměřeným především na tvém působení ve hře. Na jakých serverech jsi hrál Travian a hraješ ho stále?
Hrál jsem na třetím francouzském serveru T2 verze. A také to byl můj poslední server. Nikdy jsem nebyl dobrý hráč, jsem lepší na správu aliance.

Jaký je tvůj největší zážitek ze hry, na který nikdy nezapomeneš?
Na konci serveru byla moje aliance v top 20. Na to jsem hrdý.

Plánuješ někdy návrat do hry? Nelákalo by tě zkusit si novou verzi Travian 3.5?
Nejsem dobrý hráč, takže už asi nikdy nebudu znova hrát... Nebo možná jako admin fóra/aliance ve hře. Účet na T3.5 už mám, vypadá velmi dobře, alianční off/def žebříček ujde.

Který z národů je tvůj nejoblíbenější a proč? Byl jsi spíše ofenzívně a nebo naopak defenzívně založený hráč?
Mám rád Římany, protože to byl můj první národ a mají skvělé "šéfy", senátor je prostě nejlepší. Rád kradu vesnice.

Každému hra něco přináší, ale také bere. Co tobě hra přinesla, ale také vzala?
Objevil jsem skvělé lidi hlavně ve francouzském týmu, vídám je často, ale hrát Travian zabírá hodně času.

A nyní, než konečně povíme "ahoj" rozhovoru, musíme Vám říci velmi důležitou věc: Merci beaucoup, CaptainLucifel! Vous etes vraiment bénéfique pour les Français Travian! (Jste opravdu přínosem pro Francouzský Travian! - vykání použito z důvodu řádného a důstojného zakončení rozhovoru pozn. př.).
Bylo mi opravdu potěšením vám odpovídat.

Captain Lucifel si zaslouží opravdu obrovský dík za rozhovor. Doufáme, že nadále bude s chutí provozovat oblíbenou a užitečnou stránku TravianSkins.

S pozdravem
Marcus6, Brezak, ale také Dadoun,
který si zaslouží velké poděkování za zprostředkování rozhovoru a dokonalý překlad.

CaptainLucifel


administrator of TravianSkins, former support, moderator and supermoderator
English part/ Anglická část


You really liked interview with panbubo, czech graphic pack maker and with merlouska, czech "multihuntress" too. We promised, that we will make more interesting interviews.

This time, our interview is really unconventional and with person, who lives in the world of Travian for a long time, and která je administrátorem webu, which is visited by players from neraly every country playing Travian. Even from Czech republic.
We speak about CaptainaLucifel, Frenchman, who is and admin of very well-known graphic pack center TravianSkins. He was a supporter, moderator and even a supermoderator on a french Travian forum. Request about interview took with pleasure přijal and he answered all the questions.
Because CaptainLucifel is from France, interview was in English through Dadoun, who then whole interview translated do Czech. Interview is being made in two versions, so you can read in Czech and English version. We hope that reading will be interesting for you.


> CaptainLucifel gave us an allowance to use his avatar, which inherently belongs to his name.

> CaptainLucifel promised, that he will translate the interview into french, his language. We have already published the interview, but when the french translation will be made, it will come right here.Interview:Hi, How did you get to the online game Travian and with what did this game lured you so much, that you're staying in the Travian's world even now?
2006, I play at OGame, an ads at homepage show me Travian, a friend already play to it, some weeks after, I leave ogame for join my friend to travian, I love the comic/toon design more than space design, and I'm a community lover, that is really good at Travian, that is why I was a smod on french forum.

We know, that you are an administrator on TravianSkins, which is a big and famous graphic pack center. Could you tell visitors of our web what is your responsibility, what did you did on it and to what all do you do in the Travian world?
in the same time, I found skins and the big problem of them, there are missing buttons images (only available in DE/NL/RU and 3-4 others languages) and only available by ZIP (like we know, local skin is hard to set). One day, I found after some months the T2 skin "Bisounours", I update it to T3, and translate 4 others deustch skins. But I don't love make screens for show buildings, units ... it's really annoying, so I have the idea to make a "Skin viewer", one full week after, TravianSkins is born. At this time, french players have very good skins hosted on a really good webserver but only french players ... I make all skins available in all languages, all Travian players are happy but not my webserver. Since the beginning, I changed webserver 4 times Now, it's a traffic of ~120 GB per day. For answer you, I'm the only one TravianSkins admin, I coded all the website included the skin customization function but I'm not a graphic artist, I fix only CSS/missing files, artists are skin authors.

You say that after a week of work, TravianSkins was born. It must have been a hard work. Roughly, how much time a day do you have to give it? New updates must come frequently etc.
all the PHP/HTML website was done in a week, after, I was putting skins day after day, my nights were short this week.

Could you please tell our visitors, how much people come at an average day to the TravianSkins? It's world-wide known site, so the number surely isn't small.
By day, I have ~4000 visitors, it is not so big because all players don't know skins, especially new players. And when you have a skin, you don't return back to TravianSkins.

If a player makes a skin and he wants to publicate it on TravianSkins, what do he must do for it?
For upload a skin to TravianSkins, just send me a email with a zip archive, if the skin is really new (no only red text in spite of green text) I check some images (good names etc..) and I add it. When T3.5 will be here, I will create a CSS Online Editor for create your skin with all TravianSkins images.

Battle reports for Travian 3.5 (http://cz.travianreports.com/) is your work too? If yes, how much time did this took and how hard was programming of such a page?
Yes, TravianReports is my work too, but it's hard to find informations (names, villages, troops...) in as many languages as possible. After, it's "just" place each information pixel per pixel. I hope finish a new way of detection the next month.

How many skins are on TravianSkins right now?
http://www.travianskins.com/api.php - 73

Is there any skin you like the most on TravianSkins? If yes, which and why?
Bisounours it's my first skin and in france, we called "care bears" farmer people. That is why this skin was created. Time Master my actual skin. Roma, 2112, Plastic are good skins for me, but some others are really good too, but i can't use them all. winter night is beautiful too.

Czech skin maker, panbubo, has even six skins on TravianSkins, which are relatively popular. What's your opinion on this creator and his skins?
panbubo is a great artist. I love these skins.

Are there any skins, which you couldn't place on TravianSkins, because they aren't good?
Like I have already said, there are already too many skins on left menu, so i can't host a skin just because it have a different background image And i don't host skins from others webgames.

How will be the conversion of skins on Travian 3.5 going? Will be the skins edited by their makers or it will be made all at once?
For T3.5, I will convert all CSS, and make Standard images for missing files. I hope makers will make new images quickly.

Will you take care of administration of TravinSkins forever or, in time, you'll hand it over to the successor?
like it's my own server payed with my own money, I can't give TravianSkins to the first coming people (laught).

If we would dive into the future, how do you think, that would passing of skins on TravianSkins on version T4, which should bring really many modifications, go?
in fact, T4/T3.5 css is not hard, that will take time for me for convert skins but not an eternity.

In your answer, you said that you was a supermoderator on french Travian-forum. How did you get to this function and why did you left it?
I began like a supporter, after, I become a supporter and a moderator. And more months after, I become a Smod. I left fr. team because new admins have a lack of management.

Closing to the end of our interview, we would like to devote to questions about your operating in game. On which servers did you played Travian and do you play it even now?
v I played on the 3rd french server on T2 version. And was my last. I was never a good player, I'm better on ally management.

What is your biggest experience from Travian, on which you wont ever forget?
At the server end, my ally was in top 20. I'm proud to that.

Do you sometimes plan to returning to game? Wouldn't you like to try new version T3.5?
I'm not a player, so I will perhaps never play again... or maybe like a board admin/ally manager. I already have an account on T3.5, seem really good, ally off/def ladder is great.

Which nation in Travian is your favourite and why? You were offenzive or defensive player?
I love Romans because was my first tribe and they have better chiefs, senator rules, I love steal villages.

Game brings something to everyone, but takes too. What did Travian brought you, and what did took you?
I found great people especially in french team, I see them regularly but play to Travian take a lot of time.

And now, before we finally say ourselves "hi," we must tell you the most important thing: Merci beaucoup, CaptainLucifel! Vous etes vraiment bénéfique pour les Français Travian!
It was truly a pleasure to answer to you.CaptainLucifel really dezerves a big thanks for the interview. We hope that he will carry on in his good work on TravianSkins.

Your sincerely
Marcus6, Brezak, but Dadoun too, whom we thanks for a great and total translation.Otázky sestavil/ Question maker : Marcus6
Rozhovor zprostředkoval a překládal/ Interview arranged and translated: Dadoun
Na otázky odpovídal/ The guy who we questioned: CaptainLucifel