BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Životopisy

"Většina věcí nemá tak dlouhou životnost, jako vzpomínky".


Sem umisťujeme "životopisy", závěrečné proslovy hráčů, kteří o to stáli.
(Články uvádime bez zásahů - tak jak je hráč sám napsal.)Marcus6

Marcusův rozšířený životopis v obrázkové podobě

Před dávnými, dávnými časy, před dlouhými léty se poblíž pevných usedlostí usadil udatný a zručný bojovník Marcus6. Bylo to nedaleko obilných polí a železných hor, tedy příhodné místo k založení vlastního panství. Takového panství aby bylo pevné, velké, silné a aby mělo v kraji věhlas..

A tak se také stalo... Budoval svoji vesnici s veškerou péčí a obstaral si i skupinu oddaných bojovníků. Brzy se seznámil s dobrostrdečným sousedem jménem Mitach, s kterým hodlal založit pevný kmen zdatných a věrných bojovníků. Avšak podobný již vznikl v těsné blízkosti pod vedením chytrých a oddaných vůdců – jmény B.R.E.Z.A.K. a Bohemia. Právě k tomuto kmenu se spolu s Mitachem přidali a bojoval za kmen BHoH po dlouhá a dlouhá léta. Významná je především válka se sousedním a poměrně silným kmenem B_D. Marcus se účastniů pouze okrajově, armádu neměl zdaleka vyspělou oproti ostatním. Válka nebrala meze a skončila spíše nerozhodně avšak B_D se později zřejmě nátlakem rozpadla. Brzy Marcus zjistil, že okolí a hlavně nepřátelé sílí a proto založil hlavní své sídlo v oblasti úrodných obilných polí, která byla příhodná pro živení převelké armády...Takové armády, aby mohla rozmetat nepřátelské početné šiky...Trvalo spoustu let, než armáda docílila velikosti legie a dvakrát byla při bojích vážně poškozena.

V udatném kmenu BHoH s náhle vše měnilo a marcus6 byl pověřen velitelem BHoH a to znamenalo více starostí a více povinností. Spolu s B.R.E.Z.A.K.E.M. vedl hordu bojechtivých bojovníků ke slávě a vítězství i když ne vždy se to dařilo. Nastali pro BHoH i velice kruté časy, kdy byla na pokraji rozpadnutí, ale i ty přečkala a protože později našla stejný směr s aliancí WSE spojili se ve velký a daleko silnější kmen BHoH-WSE. To dávalo všem, ale i marcusovi příležitost poznat plno nových bojovníků a nových zvyklostí. Tou dobou měl marcus už velice vyspělou a převelkou armádu, která čítala přes čtyři legie pěchoty (17000 imperiánů) a jeden oddíl těžkého jezdectva (2200 eqites caesaris).

Netrvalo dlouho a vypukla válka BHoH-WSE spolu se spojenci tvořili sdružení kmenů pod názvem SEVER a bojovali proti houževnatým oblastem Jihu. Právě tam byla zmiňovaná převelká armáda poslána a právě tam nadělala spoustu škod, avšak při druhém tažení narazila na tvrdý odpor, který přemohla, ale ztráty byli citelné. Od těch dob již nikdy marcus6 nevybudoval takovou armádu, ale stále bojoval s necelou legií, s kterou způsoboval nepříteli těžké ztráty a škody. Inu nezáleží na tom, jak velkou máte armádu (i když do jisté míry ano), ale jak s ní dokážete bojovat, jakých válečných taktik a strategií jste znalý. Podle toho se odráží většina úspěchu boje. Je však škoda, že tento udatný válečník marcus6 nebude moci v příštích dobách své nově nasbírané bojové schopnosti uplatnit... Ale navždy mu zůstanou jako památka vítězné triumfy, úspěšná tažení a dobrá spolupráce se spolubojovníky.

Brzy přišel mocný národ natarský, který byl předzvěstí blížícího se konce jedné etapy dějin. I BHoH-WSE stavěla Div světa, WIB Monumet, který se dennodenně zvyšoval až převyvyšoval i železné hory poblíž nepropustných močálů. I marcus6 pomáhal při stavbě a hrdým bojovníkům ze svého kmene poskytoval zprávy o dění v natarské vesnici... I přišel onen osudný den, kdy WIB Monument skončil stavbu, kvůli hanebné ztrátě plánů. Stavba však pro BHoH-WSE neskončila, stavěla se SEVEREM dál, ale to je už jiná kapitola bohaté historie, o které by se dalo popsat spoustu pergamenů.

Marcus si užíval se svými přáteli až do konce zmíněné etapy dějin. Bojoval až do konce a zúčastňoval se stavby Divu světa. I když již ve světě travianu7 končí, zůstanou mu bohaté vzpomínky. Jsou to vzpomínky hlavně na přátelské a udatné bojovníky, jak z BHoH-WSE, tak ze spřátelených aliancí či oblastí. Jsou to samozřejmě i vzpomínky na své triumfy i hanebné prohry a vzpomínky na to, co všechno Marcus6 poznal a okusil.


„Většina věcí nemá tak dlouhou životnost, jako vzpomínky. Mnohdy zůstávají přes dlouhá staletí a předávají se z generace na generaci...“

~Robur et honor frater.~ navždy s BHoH-WSEKeal5

Před dávnými mě upoutala reklama na webovku Travian. Klikl jsem na odkaz a přečetl návod. Zaujmulo mě to tak se registroval a přihlasil a ponořil do světa Travianu. K Travianu jsem nalákal i meho bratra. Bohužel ikdyž jsme dali oba dva jihozápad ,byly jsme od sebe daleko.

Brzy mě kontaktoval hráč SnadosAja jestli bych nešel do ali. Jelikož jsem byl nováček ,tak jsem okamžitě souhlasil. V mém okolí bylo pár aliančních farm. Farmil jsem a zapomínal na obranu. Jednoho dne Sandos a SandosAja odešli s aliance a mě začali farmit. Byl jsem na dne. Neměl jsem vubec žádnou armu a každy den mě farmili. Zrovna jsem jel na dovolenou. Můj bratr mě zastupoval. V té době mu vedení BhoH napsalo jestli bych nešel do ali. On souhlasil. Vedení BhoH se dohodno s sandosem ,Alek ... farmaři ,že mě nebudou farmit. Byla podepsána smlouva o neutočení. Mezitím mého bratra farmilo Kerio a potom i katapultovalo. Zrušil učet. Poté BhoH se začlo dělit na BhoH a BhoH2 . Jelikož jsem byl slabší přestoupil jsem do BhoH2. Jenže to byl signal pro blízké farmery ,že na mě začli utočit a armu ,kterou jsem si udělal zničili. Bhoh2 neměli dohodu s něma. Tak vedení BhoH mě převedlo zpátky do BhoH. Potom začli klidné časy až na incidienty s Aluškou ,která mi chtěla vzít M15 . Díky reinhardovi byl prvni pokus odražen. Po nějake době ,když jsem stáhl podpory,opět udeřila a zvítězila. Udělal jsem senátora a s pomocí Sandosem jsem ji přebral zpět. Jenže Reinhard neštasně mi ji sebral. Jelikož byl mím zástupcem tak jsem mu ji nemohl vzít. Pomoci Sandose jsem mu ji přebral.Toto M15 jsem si radši prohlásil za hlavní a chcěl jsem zde udělat armu. V mé bývalé hlavní se zmenšila produkce o -4500 za h. Utočnou armu jsem musel zničit. Proto jsem ji poslal na zrádce Polise. Jak jsem očekával nic se nevrátilo. Po nějakem čase si na náše ali začla nevyhlášenou válku s Antics. TheAbes na mě nečekaně zautočil a jelikož jsem měl obranu v podporach jeho utok byl uspešný. Když se mocné ali spojily a vytvořili celek jménem SEVER ,vyhlasil Sever válku Keriu. Byl sjednán ve všech ali hromadný utok na Kerio. Toho jsem si také zůčastnil a mé katy udělaly dobrou práci. Našel jsem si blízkého hráče Houka z Keria a farmil jsem mu 2vesnice. Chtěl jsem mu vesnici přebral ,ale svolal podpory a loajalita se zastavila na 27% a polovina mé army byla zničena. Válka s Keriem a Antics stále přetrvává. Než server skončí bude to tvrdý boj.B.R.E.Z.A.K.

Několik málo dnů po startu serveru, 29.06.07, jsem založil alianci Brotherhood of Honor. Tehdy, jako nezkušený velitel, usilovně jsem získával hráče z okolí na svou stranu. Tu dobu již vedly svou diplomacii jiné, mnohem rozsáhlejší aliance. Přál jsem si, ale ani ve snu mě nenapadlo, že jednou se BHoH přiblíží úrovni takových aliancí, začne s nima jednat a ponese podíl na dalším vývoji světa. Již od počátku věku se postupně vyhrocoval konflikt s budoucí Jižní unií.

Potkal jsem spoustu skvělých lidí, z nichž někteří pomohli BHoH vést a byli moudřejší než já. Řady Bratrů a Sester rostly. Svého času měla aliance BHoH další 2 frakce, nedostatek velitelů a aktivních hráčů však vedl k jejich rozpadu. Později nás nekteří Bratři opustili kvůli nedostatku času, hrstka zbabělých zradila. To vedlo k sloučení se sousedním kmenem s podobnými zájmy, WSE.

Tíha břemene, činit rozhodnutí za druhé, rostla. Jedenáct měsíců jsem strávil vedením BHoH a později BHoH-WSE. Doufám, že správně.

Své cíle jsem si splnil vysoko nad očekávání. Občas si říkám, že kdyby všichni táhli za jeden provaz, vše mohlo dopadnout líp. Nebýt mojí možná až přehnaně "poctivé" hry, mohl bych na konci věku stanout na poli vítězů. Na tom nesejde. Mnohem důležitější je, že jsem našel spoustu přátel a zůstal věrný alianci do konce. Travian mi dal i několik zkušeností do života (např. jak jednat s lidmi), ale znovu nic podobného zažít nechci :-)Lajbosek

Je to již nějaký pátek co se na travinu, uprostřed úrodných obilných lánů, železných hor, mohutných lesů a hliněných dolů, objevil velký bojovník Lajbosek doprovázený svými velkými přáteli, bojovníky Jarda745 a Kooky. Podle své vize jsme založili alianci VSMIE, ale hned na to jsme se stali sestrou NATO a přejmenovali jsme se na NATO 4. Každým dnem jsem byl silnější a zkušenější, poněvadž jsem se učil od schopných a výborných hráčů. Jednoho dne se NATO rozpadlo a my s ním. Jak to už bývá, přišla zrada. Byli jsme stejně jako BHoH členi severní multialiance. Byli nejsilnější a naše multialiance jim byla těsná. Útočili na naše členy a snažili se převést dobré hráče k nim. Se svými spolubojovníky jsem přestoupil do kmenu SAS. Byli to odpadlíci z NATO, schopní hráči, kteří ale chtěli být na vrcholu, to se jim v SAS nemohlo nikdy podařit a tak utekli do spolku ™. SAS se rozpadá a bojovník Lajbosek přestupuje do aliance GhetTL™. Ale i tu se objevili rozpory. Přišlo odloučení chrabrý Jarda745 a odvážná Kooky odešli do BHoH. Lajbosek odchází do aliance CAMORRA™. Bylo to mé nejkrásnější a nejvíce jsem v této době povyrostl. Z počátku nebylo nepřátel, naše aliance okupovala přední pozice v Top 5 ally. Jak to ale bývá, o tyto pozice je velký boj. Ze spolku ™ se odpojilo Kerio a později i JK a CA. Začala tedy tuhá válka s aliancemi JK a CA. Bylo to vyrovnané a ztráty byly velké na obou stranách. Největší zásluhu na našich vítězstvích měli bratři KonikPD a SusoPD. Po chvíli však JK začala ztrácet jednotek více a vše vypadalo na konec války. Jenže jsme se mýlili. Válku nám vyhlásilo ještě společenství ATL. V tuto chvíli už proti nám stálo asi 8 aliancí z TOP 20 a za námi pouze multially Arrakiss. Vzdorovali jsme dlouho… Jen mocný bojovník Gieksa Baník zatím odolával, ale i on měl velké škody od hrdinných bojovníků(Volume, Myth, Reaper, Fruiko, Zmije, wasi a další). Vítězili jsme na všech frontách a naši nepřátelé nestačili cvičit nové a nové hrdinné vojáky. Ale jak to bývá přišel čas temna, čas smutku. Camorru nezničili nepřátelé, ale nedostatek času a naše ženy(manželky, milenky, přítelkyně…) Camorru opouští KonikPD a SusoPD. Všichni vědí, že je konec. Pár dní se snaží hrstka statečných odolávat, ale bez vůdce to nejde. Je to mé největší zklamání a už sem přemýšlel o rozpuštění spojeneckých Lajboskových armád. Ale přišel nový impuls, přišli mi na pomoc mí přátelé Kooky a Jarda745, kteří mi nabídli členství ve velké aliance BHoH. Nevěděl jsem, že v této ally najdu mnoho chrabrých mužů a žen. Byl jsem skeptický, ale každá aliance má svého vůdce a ten musí umět mluvit. Zde jim byl Marcus6. Velký bojovník, srdcař a hlavně skvělý taktik. Vlil mi novou krev do žil a díky němu opět mí vojáci pozvedli meč a byli lační po krvi svých nepřátel. Začalo opět svítat na lepší časy. Začal jsem ctít 3 vlastnosti velkých bojovníků severu a to: Síla, oddanost a čest. V BHoH není jednotlivců, celá aliance funguje jako jeden celek. Mí udatní vojáci zabíjeli a plenili na můj rozkaz. Potřebovali jsme další udatné bojovníky a tak se spojujeme s aliancí WSE. Ke konci už není dlouhá cesta, stojíme na počátku stavby divu světa. Vše začíná …. Vzduch se dá krájet, zem je prolita krví bojovníků všech aliancí. Smrt je cítit na každém rohu, útoky se bortí o ohromné spojenecké obrany. Král Lajbosek už nemá sílu bojovat dále… Roztržky ve vlastním království ho stojí mnoho sil. Už není tak dobrým bojovníkem jako býval. Neodchází sice úplně, ale už se skoro nezapojuje do bojů. …. Je konec. Vyhráli aliance Jižní unie a Keria.

Něco končí a něco začíná. Každý konec je začátkem. Ať už se znovu sejdeme v nějakém novém světě Travianu či ne, tak vám vzdávám hold. Děkuji za krásnou hru. Odcházím z tohoto bojiště a všechny vás zdravím … ~Robur et honor frater

Camorra and BHoH forever

Vzdávám hold hrdinům o nichž jsem mluvil a přidávám další (Kalisek007, B.R.E.Z.A.K., stistko, mému velkému příteli v dobách dobrých i zlých Sume.c, atd., pokud jsem na někoho zapomněl, omlouvám se…)

Síla a čest bratřiXeos

Jsem Xeos římský.orel Romulúv i Diúv,neb Xeos znamená v jazyce dávných Dórú-čestný host.Čestný host-neb nezkušen a neznalý divokého světa Travianu,vydal jsem se vstříc temnotě barbarství a jak orel letěl vzhúru za světlem.Hned na počátku světa ujalo se mně společenství WSE,kde v čele stáli mocní lotar,Tapík,Anahata a Lyphidra.Jen nesmělými krúčky jsem postupoval vstříc výzvám,zpočátku,múj první skutečný boj,i když tak nevypadal nastal,když jsem vyvedl naše věrné členy-nacelnika,Doggy,langustu a tryskace z obklíčení nepřátel,kde jim nebylo pomoci.Vysloužil jsem si za to nepřízeň bohú,zejména toho nejvyššího,jež MH se slove a ten mě potrestal,za moji opovážlivost.Sklonil jsem se před jejich vúlí,ale v duchu byl hrdý,že bratří v boji jsem uchoval a ti mnohé prokázali v pozdějším čase,i věrností se odvděčili.

Když starý rok končil a nový začínal,mocní naši opustili náš lid a zanechali jej v temnotě a beznaději,tedy,neunesl jsem jejich bolest a smutek,spolu s dalšími věrnými chopil se žezla a meče.Spojil se s našimi spojenci nejvěrnějšími-ImpeR(dříve SPQR I II),přísahal věrnost svému lidu na život i na smrt a vedl jej vstříc veškerým protivenstvím,které svět 7 nachystal.Vedl jsem a vybojoval válku s proradnou říší VS,která skončila tak,jak si zasluhovala,spolu s ImpeR a Antics,se kterými jsme byli dlouhou dobu v přízni,potrestal řadu barbarú,kteří ve své opovážlivosti vztáhli ruku na naše věrné.A bez váhání jsem skřížil zbraně s kerio,už před dlouhým časem,kteří sužovali převelice naše věrné spojence ImpeR,daje v šanc vše,čeho jsem dosáhl.Založil jsem malou říši,jež WSE DERO se zvala,by nám ku prospěchu a pomoci byla,jak se taky stalo a velice se osvědčila.Spolu s ImpeR jsem se zasadil,aby jsme ke slávě našeho lidu stavěli náš Div světa,a přes protivenství,jenž nás potkalo s říší VRE se nám povedlo k sobě semknout a zahájit vše potřebné.Když vúdce našeho lidu vyzval ke spojení říší BHoH a WSE,byl jsem pozván,abych nadále konal to nejlepší,ve prospěch našeho lidu,jako dosud.

Započaly líté boje,bezpočet udatných bojovníkú padlo,Antics,naši spřízněnci se od nás odvrátlili a stali našimu úhlavními nepřáteli.Tomuto boji jsme nakonec podlehli,Div náš neubránili.Leč-byl to dobrý boj,s dobrými nepřáteli a dobrými přáteli na naší straně.Nelituji ztrát,kterými jsem trpěl,neb poznal jsem mnohé a vzpomínky mě budou provázet po zbytek času.Pozvedám číši a připíjím padlým,našim i nepřátelúm a skláním se před vúlí bohú,jak je zvykem v mé vlasti,jež slove se -Lakedaimon.

Lakedaimon!!!!!