BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Stavba Divu

"Pomocí chyb získáváme zkušenosti, pomocí zkušeností vítězíme."

 
Kmen BHoH-WSE bojoval po dobu dlouhých let. A z těchto bitev si odnesl nesčetně mnoho ponaučení, díky kterým sestavil nové taktiky a strategie boje. Mimo to jsme díky našim chybám sepsali návod, jak efektivně stavět Div světa. Rádi bychom je předali dalším generacím hráčům travianu a doufáme, že je dobře využijí a osvědčí se jim.Jak stavět Div světaJak jsme na webu uváděli, nám se Div podařit nepostavilo a udělali jsme hned několik zásadních chyb. Z těch jsme se ale poučili a chceme vám předat své zkušenosti, které jsme při stavbě získali.

> Získání natarské vesnice by mělo proběhnout rychle a efektivně. Tedy, jakmile se převezme měly by hned začít přicházet podpory. Na vesnice jdou spousty útoků a může se stát, že jakmile natarskou vesnici přeberete, sebere vám jí další útok po pár minutách.

> Je velice dobré si na stavbu zapnout plus účet. Hodně si tím ulehčíte práci! Nejdříve vystavěte budovy jako je hlavní budova, sýpka, sklad surovin atd., ale surovinová pole vůbec nestavte – zbytečná ztráta času!!! Sýpky si postavte ideálně na 200000 surovin (i na 100. lvl je od obilí potřeba pouze 193630 kusů). Pokud si je bude stavět na více ztrácíte další drahocenný čas. Při takové kapacitě musí hráči posílat obilí po malých zásilkách, ale hodně často. Jakmile tyto budovy dostavíte, stavte pak už pouze sklady v určitém poměru s velkými sklady (není dobré stavět pouze velké sklady ano pouze malé). Pokud se vám podaří do čtrnácti dnů do plánů postavit sklady na 1000000 surovin, máte dobře připravenou vesnici pro stavbu Divu světa.

> Základem je, že by se mělo soustředit více silnějších aliancí (3 a více) na jednu stavbu Divu světa. Nemá cenu se snažit „ovládnout“ všechny natarské vesnice. Podpory jsou pak roztroušené a nic neubrání. Pokud je v natarské vesnici méně, jak 3000000 jednotek, dokáže útok o velikosti 40000 pěchoty, 15000 jízdy, 2000 beranidly a 6000 katapulty zaměřené budovy zničit, což může znamenat i několikadenní zpoždění, které může mít obrovský vliv při závodě. Hráči by se měli snažit posílat co nejvíce obrany... Při stavbě Divu světa jsou zapotřebí pro jednoho stavitele 2 plány. První plán musí mít do 50. úrovně Divu on, 2. plán pro stavbu od 50. úrovně může mít kdokoliv z aliance stavitele. Proto pokud je více spojeneckých stavitelů, je dobré, když jsou v jedné alianci a plány si tudíž navzájem „propůjčí“. Získání plánů musí být co nejrychlejší, protože na tom velice závisí úspěšnost stavitele v závodu. Jsou dva způsoby, jak plány chránit před ukradením. Je lepší je chránit vojskem, které by mělo čítat minimálně 1000000 jednotek. Nevýhoda je v tom, že je další starost o živení podpor. Další možností je mít více vesnic a pokud jde útok na vesnici s plánem, jednoduše plán přesunete do jiné vesnice s pokladnicí. Nevýhoda je v tom, že vám může plány někdo nečekaně při troše nepozornosti sebrat, což se stalo nám.

> Pak již musíte nepřetržitě stavět, mít silnou obranu, zajištěné plány a spolehlivou alianci, která vám bude posílat obilí a podpory. To je klíč k úspěchu.

> Důležité je, střídat se ve stavbě s jinými a SPOLEHLIVÝMI lidmi z aliance přes zastupování. Stavba totiž vyžaduje neustálí dohled, zdali neumírají jednotky, pak aby jakmile se dostaví budova, dala se zadat další stavba a to jak ve dne i v noci (24 hodin denně). Proto je efektivní mít rozvržené, kdo Div bude hlídat a stavět v tu a tu dobu.

> Pokud staví více stavitelů z jedné spojenecké strany, je možné použít taktiku „lákadla“. Jednoduše bude jedna natarská vesnice s menším počtem jednotek, ale zároveň se v ní bude stavět Div. Nepřítel si tak může o tento Div rozsekat spoustu silných armád, v domnění, že udělal veliký čin. Chce to ale trpělivost a prostředky.

> Pokud budete útočit na nepřátelský Div světa, chce to mít také taktiku. Ačkoliv je předem zřejmé, že o všechny jednotky přijdete, ale s použitím taktiky můžete nepřátelskou stavbu narušit. Každý útok by měl ideálně čítat kolem: 30000-40000 pěchoty, 10000-15000 jízdy, 1000-200 beranidel, 4000-6000 katapultů. Taková armáda je již schopná Div poškodit, ale v začátcích stavby Divu, nikoliv v konečné fázi! I my jsme udělali tuto chybu, že jsme s velkými armádami čekali až na vyšší lvl. Divu a to se stalo osudným. Armády většinou nezbořili nic, maximálně jen o jeden lvl. Chce to tedy rozhodně útočit hned do 20. lvl Divu. Je dobré si rozdělit, v jakém pořadí útočníci do Divu dojdou. První by měl bourat zdi, další by již měli katapultovat. Celé byste to měli naplánovat tak, aby útoky šli co nejblíže za sebou v jedné hodině.