BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Obrana
Návod "Obrana" je členěn do skupin:> Jak se nestát farmou?
> Jak si vybudovat začáteční obranu?
> Útočí na mě, co dělat?
> Zpráva útočníkovi
> Fígl proti loupežím (od husaka)Jak se nestát farmou?Travian je o útocích a tak snad na každého hráče za dobu hry útok zajisté dorazí. Nejčastější napadání přichází na začátku hry, kdy začíná boj o suroviny a o to, kdo se v okolí prosadí a kdo ne. Každý by však měl předcházet případným útokům a pokud nějaký útok přijde a zničí mu jednotky a vybere sklady, měl by ihned jednat. Zde přinášíme návod, jak si zajistit prevenci a jak útoky řešit.Jak si vybudovat začáteční obranu?> Důležité je dobře rozjet začátek. Pokud hráč nemá jiný styl hry, může si vybudovat úkryt tak na 5 úrovní „pro jistotu“, aby když na něj přijde útok, měl na výrobu pár jednotek.

> Nedělejte si zbytečně provokativní profil, ale jevte se okolí sebevědomě.

> Až se hra rozjede, měl by si hráč najít v okolí nějakého dobrého parťáka, který umí dobře hrát Travian, je aktivní a jeví se spolehlivě.

> Později je i čas na hledání aliance. Měla by být v blízkosti a měla by být hodně dobrá. Pokud zjistíte, že v ní vázne spolupráce a komunikace, přestupte do jiné. To, že jste v alianci útočníky i často odradí od napadení.

> Své útočné jednotky posílejte v době, kdy nejste online „do bezpečí“. Tzn., že je buď odešlete třeba k nějakému slabému hráči na loupež (délka pochodu = délka nepřítomnosti na Travianu) a nebo si je schovávejte ke svému spojenci, který má dobře vybudovanou obranu. Zejména v noci není dobré si jednotky ve vesnici nechávat.Útočí na mě, co dělat?Pokud na hráče přijde útok, neměl by zásadně mlčet, ale naopak, měl by naspat správu útočníkovi a to co nejdříve hned po prvním útoku. Neměl by však psát zprávy typu „Pls, neútoč na mě!“ nebo „Hej, proč na mě útočíš!!!?“ a nebo „Teď si mě naštval, to si odpykáš!“ a nebo zprávy se sprostými slovy, které jsou považovány i jako trestný přestupek. Obvykle podle těchto zpráv napadený působí jako začátečník a jako slabá lama. I útočníkovi je důležité psát dopis slušně s oslovením i pozdravem, čistě, jednoznačně, ale i sebejistě i když ho nemáte zrovna v lásce. Neměla by se v ní objevit žádná přímá výhružka, ale ani slabost.Zpráva útočníkovi by měla vypadat přibližně takto:Zdravím tě,
Dnes dopoledne kolem deváté hodiny jsi mne napadl. Nerad bych byl, aby se tu rozzuřel nějaký konflikt a proto tě žádám k zastavení dalších útoků. Pokud by ke konfliktu došlo, zbytečně bychom se já ale především ty ekonomicky oslabili a k ničemu by to nevedlo. Navíc jsme sousedé a především u sousedů spolupráce nejlépe kvete. I když spolupráci odmítneš žádám tě, abys už na mě neútočil a raději si vybral někoho jiného z okolí. V případě dalších napadení bych byl nucen mobilizovat armády všech mých přátel a aliance k odražení a popřípadě i potrestání útoků. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem

hráč 1S takovouto podobnou zprávou byste měli obstát ze 70%. Jsou ale i hráči takový, kteří si jedou zkrátka svojí kolejí a na zprávy nereagují a útočí dál a dál. V tom případě je důležité:

> Požádat spojence a alianci o podporu. Nové suroviny využít k budování jednotek a popřípadě k úkrytům a pastím.

> Armádu si raději schovávejte k spojencům dobře obranně vyspělým.

> Nikdy nenechávejte ve vesnici moc surovin a snažte se je co nejvíce využít.

> Pokud se jedná o silného a často útočícího útočníka, je dobré si i pomoci zaplacením zlatek na + 10% obrany. Stejně tak je možnost zlatky využít k vyrovnání surovin pro NPC, aby bylo možno využít k dalšímu rozvoji.


Po úspěšném odražení útoku je nejlépe ještě za pomocí spojenců a aliance útočníka potrestat útočením. Pokud na vás útočil silně a dlouho a rozhněval vás opravdu moc, můžete z něj udělat i farmu pro jistotu, že již nikdy vás nebude moci napadnout. Obvykle se schovávají do aliancí a tak je dobré vždy velitele informovat o tomto zrádném hráči, který musí být útoky za každou cenu potrestán.
A pokud se vám začátek opravdu nepovede, kdy se stanete terčem rychlé změti útoků, kterou nezvládáte a zaostáváte v rozvoji, raději hru ukončete a začněte nový server.Zdali jste pod palbou loupeží, můžete použít ještě jeden fígl (od husaka):Postavte si co nejdříve první úkryt na 10. úroveň. Tím se vám otevře možnost založit dalších třeba 10 úkrytů na lvl 1. Všimněte si, že úkryt lvl 1 má neskutečně výhodný poměr cena/kapacita, takže je mnohem levnější a rychlejší postavit 10x lvl 1 než 1x lvl 10 a kapacita je stejná. Postupem času, jak budete sílit a potřebovat parcely na jiné typy budov, stačí vždy úkryt zbourat, což je rychlé a znamená minimum ztráty surovin. Prostě, než mít ve vesnici prázdnou parcelu, raději tam mít úkryt.