BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

MC a armáda

Užitečný návod, který se týká rozvoje Multicropu a stavění velké ofenzivní armády. Zdejší rady se mohou hodit nejen začátečníkům.

Návod „MC a armáda“ je členěn do skupin:> Co je to MC?
> Jak rychleji hledat Multicrop?
> Mám si zvolit MC jako vedlejší ves a nebo jako hlavní?
> Jak se starat o MC a útočnou armádu
> Poměr útočných jednotek
> Perlička na konecCo je to MC?Zkratka MC znamená „Multicrop“ (viz sekce herní výrazy). Jedná se o ves, která má devět obilných polí nebo o ves, která má patnáct obilných polí. Název je pro obě vesnice stejný a někdy se rozlišuje číslovkou ve zkratce – MC9 / MC15. Slovo „Megacrop“ je přiřazené některými hráči k vesnici s patnácti obilnými poli. Jedná se však o nesprávné slovo a spousta hráčů ho odsuzuje pro jeho nesmyslný význam. Doporučujeme tedy používat zkratku MC nebo slovo Multicrop.Jak rychleji hledat Multicrop?Hledání Multicropu vždy bude o prohledávání mapy a o neustavičném klikání. Existuje však způsob, jak si hledání ulehčit a ušetřit čas.


Postup:

1, Najeďte si na mapu, kterou chcete prozkoumat.

2, Držte klávesu Ctrl a pak už jen myší proklikávejte jedno políčko za druhým. V prohlížeči vám začnou naskakovat panely.

3,
Po proklikání mapy stačí jen rychle prolétnout panely, které vám v liště naběhly. Panely pak můžete zavřít a znovu další část mapy proklikávat a proklikávat...Mám si zvolit MC jako ves vedlejší nebo hlavní?Tak tímto problémem se zbývá snad každý hráč, který chce takovou armádu stavět. Nemůžeme vám doporučit, zdali mít MC jako vedlejší ves či hlavní, ale můžeme vám poskytnout seznam výhod i nevýhod, které byste při posuzování měli brát v úvahu. Rozhodnutí je však na vás.

> Hlavní ves vám nikdo nevezme/ vedlejší ano a i když s armádou uhnete a nepřítel vám ves dobije, armáda okamžitě zmizí.

> V hlavní lze stavět obilná pole nad 10. úroveň/ ve vedlejší nikoliv.

> V hlavní nemůžete stavět velké kasárny a velké stáje/ ve vedlejší ano! To je největší výhoda u vedlejších vsí. Pokud o armádu přijdete, velice rychle ji obnovíte.

Shrnutí: Vedlejší ves může být vhodná především pro stavbu alianční obří armády, kdo chce mít jistotu a je na stavbu armády sám, měl by volit spíše hlavní ves.Jak se starat o MC a útočnou armádu> Zabrat si Multicrop jako druhou ves je velká ekonomická brzda, ale když hráč dokáže díky MC získávat suroviny a ví jak na to, nemusí se do odvážného kroku vstoupit. Obecně se doporučuje jako druhou ves zakládat obyčejnou a až poté si zabrat MC9 či MC15. Na druhou stranu, čím větší otálení, tím větší riziko, že vám někdo vámi vyhlídnutou ves zabere.

> MC, který si zaberete by neměl být od vás příliš vzdálený. Čím vzdálenější je, tím hůře se zásobuje a v případě napadení brání!

> Co nejdříve si u nové vesnice v MC obsaďte obilné oázy. Až budete těžit tisíce obilí, jejich bonus vám těžbu ohromně zvýší.

> Posílejte si do MC suroviny a stavte za ně především armádu. S tou byste měli farmit okolí a ze surovin stavět další a další vojáky. Postupem času vylepšujte i pole, aby byla výživa pro vojáky vyvážená a přednostně stavte sýpku, sklad a kasárny se stájemi.

> Zapomeňte na obrané jednotky, v MC cvičte pouze útočné pěší jednotky (pálkař, sekerník, šermíř, imperián) spolu s útočnou jízdou (teuton jezdec, theutates blesk nebo haeudan, eqites caesaris). Obranu pro MC mějte zajištěnou ve vedlejších vsí a u přátel a spolualiančníků, které jsou poblíž.

> Nezapomínejte také na stavbu těžké vojenské techniky – beranidla, katapulty.

> Armádu nezapomínejte na noc a na dobu, kdy nejste online posílat pryč. Mohl by vám jí někdo pobít!

> Kolem MC si udělejte postupem času několik obyčejných vesnic – minimálně tři v bezprostřední blízkosti. Ty pak slouží jako zásobovací vsi pro MC. Zároveň v nich stavte pouze obranu. Můžete je ale (kromě špehů) mít bez vojáků a postupem času mohou být obilným přínosem pro MC – na druhou stranu tím snížíte svoji bezpečnost, což je riskantní. Doporučuji raději stavět v nich obranu.

> Až budete mít vesnice kolem MC vyspělé, začněte si z nich posílat do MC suroviny a stavte další a další útočné vojáky (pěchota + jízda). Nezapomínejte si na útoky brát hrdinu a za získané zkušenosti si dávejte především + % do útoku celé armády.

> U MC si zajistěte postupem času základní obranné prvky. Zeď postavte na 20. lvl, postavte alespoň tři sýpky a čtyry sklady (čím více, tím lépe). Postupem času nepotřebné budovy (úkryt, kameník, akademie, radnice) bourejte. Můžete si vystavět turnajové hřiště pro větší rychlost armády na delších pochodech, pokud máte místo ve vesnici. U obrovských armád (50000 pěchoty + 20000 jízdy) se většinou dává přednost sýpkám.

> všechny útočné jednotky (pěchota, jízda, katapulty, beranidla), které tvoří vaši útočnou armádu, vyzkoumejte v kovárně na 20. lvl. Ve zbrojnici trénujte popřípadě jenom jízdu, pokud má dobré obranné vlastnosti a špehy. Pokud budete mít všecny potřebné jednotky v kovárně a zbrojnici vycvičené na maximum, můžete tyto dvě budovy zbourat a tím získáte další dvě parcely ve vesnici. Po zbourání těchto budov se totiž vylepšení nemění!

> Až budete stavět obilná pole na 15. úroveň a výše, vyplatí se vzhledem k délce používat zlatky (2 zlatky za okamžité dostavění budovy). Musíte mít ale více zlatek a nebo musíte být ochotni do hry investovat pár korun.

> Až nebudete stíhat stavět obilná pole k výživě jednotek, můžete stavět armádu dál. Musíte si ale MC pravidelně zásobovat, mít určené vesnice, z kterých budete obilí posílat a musíte minus produkci zvládat. Do -10000/ hod je produkce většinou zvládnutelná, ale při více jak -10000/hod je většinou zapotřebí spolupráce několika hráčů a nebo i aliance.Poměr útočných jednotek> Nejčastější a doporučovaný poměr je: pěchota : jízda = 3:1. (30000 pěchoty na 10000 jízdy)

> někteří hráči používají poměr: pěchota : jízda = 2:1 (20000 pěchoty na 10000 jízdy)

> Nikdy není výhodné, aby jízda převyšovala nad pěchotou a nebo se počet jízdy a pěchoty rovnal. Většinou poměr 3:1 vyplyne i z rychlosti stavění jednotek při zbrojení.

> K armádě 30000 vojáků a 10000 jízdy je nejlepší složení válečné techniky: 1000 beranidel (to je základ), 1000 a více katapultů. Nepodceňujte beranidla a katapultů stavte co nejvíce!

> pokud chcete bourat div, stavte více, jak 3000 beranidel a především více, jak 5000 katapultů. Čím více těžké techniky, tím větší šance na úspěch.Perlička na konec - největší armády TravinuI Travian je plný rekordů a ty se dělají především v armádách. Následující video obsahuje výběr těch největších útoků z historie Travianu...

http://cz.youtube.com/watch?v=o1nz5pUnJ_4