BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Hrdinové

"Pravé hrdinství se ukáže až po několika tvrdých bojích."


Často bývá otázkou „z jaké jednotky dělat hrdiny“? Zde vám dáme pár tipů pro lepší výběr a také pár rad ohledně hrdinů. Samozřejmě jsou to jen tipy a rady, ale každý by si měl zvolit takového hrdinu, kterého uzná za vhodného.
Návod "Hrdinové" je členěn do skupin:


> Výběr hrdiny záleží: rychlost v pochodu a rychlost obnovování

> Hrdina u Germána

> Hrdina u Římana

> Hrdina u Gala

> Nejčastější otázky a odpovědi na ně


Výběr hrdiny záleží: rychlost v pochodu a rychlost obnovování


Například já jsem si jako hrdinu vybral Eqites Caesaris. Je to celkem rychlá jednotka u které každé její vycvičení prudce stoupne (+ obrana/útok hrdiny). ALE v pokročilejší fázi hry, když jsem měl hrdinu na 56 úrovni a padl, bědoval jsem nad jeho týdenním obnovováním. Pokud bych si tedy udělal hrdinu například z Imperiána, jeho obnova by byla oproti jízdě několika násobně kratší, na což je důležité myslet a navíc by mi armádu nebrzdil, neboť se skládala právě z Imperiánů a Eqites Ceasris.

Nedoporučuji obecně si dělat hrdiny z obraných jednotek. Nevyplácí se to totiž. I když je člověk zaměřený na obranu, je lepší mít hrdiny z útočné jednotky. I ta totiž může mít + bonus k celkové obraně armády, ale je rychlejší a při případném útočení efektivnější. Obecně tedy doporučuji si dělat hrdiny z útočných a pěších jednotek.Hrdina u germána


Germáni si často dělají hned ze začátku hrdinu z pálkaře. Není to špatné. Jeho samotná síla sice není velká, ale při vysokém lvl se rychle obnovuje proti jízdním jednotkám. Hrdinu je výhodné si udělat taktéž ze sekerníka, ale u jízdy už je problém s délkou oživování.Hrdina u Římana


U Římanů bych doporučoval si udělat hrdinu z Imperiána. To proto, že útočnou armádu u Římanů většinou tvoří Imperiáni + Eqites Caesris. Brzdit takovou rmádu rozhodně nebude, navíc je nejrychlejší z pěších Římanských jednotek vůbec. Jízdu si volit jako hrdinu nedoporučuji. Ve vyšších urovních hrdiny budete čekat dny, pak i týdny, než se hrdina oživí.Hrdina u Gala


U Gala se vyplácí stavět jako hrdinu Theutates bleska. Ten je velice rychlí, má dobré bojové vlastnosti a ucházející délku oživování. Pokud Gal chce mít hrdinu co nejdříve, může volit šermíře, který se rychleji obnovuje, ale je zase nejpomalejší jednotkou. Pokud ale vaši armádu tvoří nebo budou tvořit z velké části šermíři, proč do toho nejít? Určitě se to vyplatí. Dělat si hrdinu Haeudana není výhodné z hlediska jeho dlouhého oživování.Nejčastější otázky a odpovědi na ně:


V boji mi padla jen část armády, ale padl i hrdina, proč?

Pokud má hrdina slabé schopnosti v boji a za den již podstoupil jednu či více bitev, může při další padnout, protože bude mít 0% života. Proto je dobré dávat hrdinovy i lepší regeneraci a osobní schopnosti v boji (alespoň trochu). Například, aby mě l 000útok/1000 obrany. Čím víc je ale hrdina v boji vytrénovaný tím více „vydrží“. Po velké bitvě, kde i na vaší straně padlo hodně jednotek, ubude i hrdinovy hodně života, naopak po malé bitce mu ubyde života málo. Proto je dobré sledovat si životy hrdiny a má-li málo % života, do boje ho již neposílat.
Proto i po útocích na Div světa, často padne hodně hrdinů, protože jsou slaběji vytrénovaní v boji.

Je dobré si vytrénovat více hrdinů?

Poté, co vám padne hrdina, je možnost si vytrénovat dalšího hrdinu. Tudíž pak můžete mít více hrdinů a je na vás, kterého z nich si oživíte. Osobně však nedoporučuji mít více hrdinů, jak jednoho. Zkušenosti se pak mezi ně dělí a to na výsledku efektivity válčení spíše ubírá. Lepší je mít samozřejmě jednoho dobře vytrénovaného hrdinu.

Jak mám dobře vytrénovat hrdinu?

Mimo vaše osobní válčení si můžete hrdinu vytrénovat na podporách. Pokud ho máte už na vyskoké úrovni, což znamená, že by jeho obnova trvala poměrně dlouhou dobu, doporučuji být opatrnější, kam hrdinu pošlete. Zdali se ale připravují velké podpory proti velkým útokům, neměl by tam váš hrdina chybět. Zároveň mi připadá zbytečné mít hrdinu na podpoře u Divu světa, pokud to není nějaký záměr (například má hodně dobře vycvičenou obranu). Více se ale hrdina i na konci hry využije v boji. U Divu se vám sice slušně „vytuní“, ale co s jeho zkušenostmi, když už je stejně nestihnete využít?