BHoH-WSE

Web aliance BHoH-WSE z 1. věku S7

Nepřehlédněte

Přátelské weby

Novinky

29.10.2009
V úterý 27. října byla prolomena hranice 50 000 návštěv. Tímto vám chceme poděkovat. Věříme, že web BHoH-WSE skýtá opravdu mnoho zajímavého a poučného čtiva ze světa Travianu a doufáme, že tento web bude nadále webem, na který rádi zavítáte.

18.9.2009
Proběhly menší úpravy na webu. Dlouhý sloupec nastřádaných novinek byl zkrácen na rozumnou délku, starší novinky byly přesunuty do Archivu webu. Na velmi dlouhou dobu byla vypnuta reklama. Díky tomu budou návštěvy na webu BHoH-WSE příjemnější a pohodlnější.

5.9.2009
Potěšilo nás a jistě potěšilo i Tickyho, že nově zveřejněný rozhovor sklidil úspěch. Děkujeme! Dnes přibyly menší úpravy vedoucí ke zpřehlednění celého webu. Zveřejnili jsme nový Travian-vtip, který najdete v příslušné sekci Komiksy a vtipy.

4.9.2009
Vážení návštěvníci webu, s radostí vám oznamujeme, že dlouho slibovaný rozhovor byl dokončen a dnes zveřejněn. A kdo byl tentokrát vyzpovídán? Byl jím Ticky, administrátor slovenského Travianu, kterého snad každý ze slovenských i českých hráčů zná. Přiznáváme, že tento rozhovor trval vskutku neobvykle dlouhou dobu, ale nutno podotknou, že právě díky tomu se jedná o nejdelší rozhovor webu BHoH-WSE nabitý spoustou zajímavých informací. Navíc Ticky dennodenně řeší spoustu nelehkých záležitostí problémů, které se víceméně podíleli na protahování rozhovoru. Věříme, že několika měsíční snažení vám přinese zajímavé čtivo a spoustu nových poznatků. Můžete si například nalít čaj či kávu a v klidu se odreagovat čtením.

1.9.2009
Opravili jsme nedopatření v sekci 3. Soutěž (výsledky), kde místo podrobné výsledkové listiny byl odkaz na fórum. Díky pozornému návštěvníkovi jsme chybu napravili, nyní si ji můžete bez problémů stáhnout. K tomu bychom chtěli dodat, že pokud najdete na webu nějakou chybu, napište nám na email. Ač se snažíme web dělat nanejvýš poctivě a kontrolujeme aktualizace, chyba či nedopatření nám může výjimečně uniknout.

31.8.2009
Rozhodující kolo dnes skončilo a v tentýž den zveřejňujeme výsledky (mini) Travian-Soutěže o 20 zlatek. Najdete je v patřičné sekci 3. Soutěž (vyhlášení). Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Dual accountDual account

Rady, tipy a zkušenosti s dual accountem,
ale i společná diskuse a výměna názorů a zkušeností...
anketa | Úvodní slovo a informace | text | vlastní zkušenosti hráčů | diskuse


Dual account, dual acc, dual = účet, který sdílejí dva hráči
(existují účty, na kterých hraje i více hráčů)
Anketa k sekci
připravili jsme v rámci tématu – dual accountu – i tématickou anketu.
Prosíme, hlasujte!


 
BlueBoard.cz
Úvodní slovo a informace
Tentokrát Vám nepředstavujeme návod udávající pouze stručné rady, nýbrž článek, který je výsledkem poctivé práce více autorů a zaměřujeme se v něm o tématu sdílení společného herního účtu – dual accountu – více hráči. Nejedná se jen o sekci zaměřenou na rady a tipy pro hráče, ale chceme, aby i samotní hráči se k tématu zapojili a vyjádřili svůj názor nebo své zkušenosti s dual accountem. Věříme, že díky tomu bude sekce ještě smysluplnější. Na článku se podílelo několika autorů, a tak je protkán nejen radami, tipy a také zkušenostmi Marcuse6, ale i důležitými příspěvky Merlousky, české i slovenské multihunterky, které jsou v textu uvedeny v přímé řeči (kurziva). Celou sekci uzavírá Dadounův text s vlastními zkušenostmi s dual accountem. Snažili jsme se článek sestavit tak, aby byl pro čtenáře záživný, jak by mnozí řekli “šťavnatý.“ Pod článkem najdete stručné shrnutí, které vyplývá z celého textu, ale podotýkáme, že pro pochopení celé problematiky nestačí pouze přejet pohledem toto shrnutí, ale je nutno zamyslet se a pouvažovat nad každou větou zvlášť.
Tentokrát jsme pro návštěvníky zřídili i diskusi níže, kde můžete ohledně Dual Accountu nebo přímo ohledně této sekce vřele diskutovat. Tím chceme tuto sekci ještě více oživit a zpestřit. Chceme totiž, aby i čtenáři se nějakým způsobem k tomuto tématu vyjádřili. Očekáváme však od návštěvníků smysluplné příspěvky.
Pokud se chcete blíže zapojit do tohoto tématu, můžete sepsat vlastní krátký článek o svých zkušenostech týkajících se dual accountu a zaslat nám jej na email webu bhoh-wse@email.cz (podotýkáme, že se musí jednat o vlastní zkušenosti, nikoliv o názor). Hodnotné texty bez pravopisných chyb v této sekci (níže) zveřejníme.
Dual, dual acc, dual account
= česky řečeno sdílení společného (herního) účtu. Hráčů na jednom účtu může být teoreticky neomezně, a tak nejsou výjimkou ani účty se třemi nebo klidně i pěti a více hráči. Proti pravidlům to v žádném případě není, ale hráči hrající na takovém účtu již nesmí vlastnit žádný jiný účet na daném serveru. V současné době se dual account stává stále oblíbenějším díky jeho nesporným výhodám, a proto jej chceme podrobně rozebrat právě v této sekci. Nejen jeho výhody, ale i nevýhody.
Proč se často hráči uchylují ke společném účtu?
Hlavní roli většinou hraje čas. Buď mají hráči málo času nebo zkrátka nechtějí Travianu tolik času obětovat, ale přesto jej chtějí hrát. Každý zkušený hráč ví, že u Travian je hra časově náročná. V takovém případě je řešením právě společný účet, který nejen, že šetří čas, ale dává hře nový rozměr. Navíc je takový účet více aktivní, což poskytuje možnost rychlejšího reagování při válečných konfliktech i rychlejší ekonomický růst. Snadněji tak mohou zvládnout chod desítek vesnic, který by byl pro jediného hráče časově náročným a také mohou dosáhnout velkých úspěchů, pokud ovšem spolu dobře vycházejí. To je základní nutnost pro správné fungování Dual Accountu. „Bez člověka, kterému rozumíte a který rozumí Vám, se prostě v Dualu neobejdete,“ říká Dadoun, který se podílel na tvorbě této sekce.
Jak probíhá hra na společném účtu?
Velmi záleží na domluvě hráčů. Možností je spousta. Co se týče samotného ovládání hry, mohou si hráči dle zaměření rozdělit diplomacii, ekonomiku a válku a nebo hrát bez obecného rozdělení činností. „Aby na účtu nevznikaly nesváry, je dobré si rozdělit a ujasnit alespoň nejzákladnější činnosti, záležitosti a také zaměření účtu (ofenzivní /defenzivní...). O zásadních záležitostech týkajících se účtu by měli rozhodovat hráči společně. Jsou to základní body, jak předejít nesvárům,“ radí Marcus6, správce webu BHoH-WSE. Další důležitou součástí společného účtu je aktivita. Hráči si mohou časově rozdělit den, nebo si přímo rozdělit dny samotné, čímž se ale sníží aktivita účtu. Možnosti jsou různé a záleží jen na domluvě hráčů. V případě sdílení účtu více hráči je nespornou výhodou větší aktivita účtu a přitom se čas rozdělí na menší díly pro více hráčů. Zároveň ale platí, že čím více hráčů sdílí společný herní účet, tím větší je riziko vzájemných neshod.
Jak najít hráče na dual?
To je často nelehký oříšek. Velmi dobrým spoluhráčem může být jiný člen rodiny nebo blízcí přátelé. Výhodou je, že se delší dobu osobně znáte, tudíž dobře znáte i jejich povahy a navíc hru můžete osobně, v reálném světě „mezi čtyřma (a více) očima“, rozebírat. Ve hře se dobří a přátelští hráči najdou až po dlouhé době (~ rok) hraní. Musí si nejdříve prokázat, že umí spolupracovat, pomáhat si, důvěřovat si navzájem a zkrátka táhnout za jeden provaz. Teprve poté mohou přistoupit ke sdílení společného herního účtu. "My s Brezakem jsme se oťukávali celý věk serveru, než jsme si začali plně důvěřovat. S takovým člověkem bych bez obav do dualu šel, s neznámým hráčem nikoliv," říká pro představu Marcus6. Na českém Travian-fóru je založena sekce, kde se mohou hráči relativně rychle najít svého parťáka, ale tento způsob je dle našeho úsudku značně riskantní. Vždy je něco na úkor něčeho. Hráč může být nespolehlivý, může mít nekalé úmysly a to na první pohled zkrátka nikdo nepozná.
Dual account je spojen samozřejmě i s rizikem.
Stane se, že mezi hráči na společném účtu vznikne spor, což často vede do svízelných situací. V momentě, kdy mezi hráči vypuknou rozepře, nastane velký problém. Jak pokračovat? Co s účtem? „Proto si vybírejte opravdu spolehlivé parťáky a vyhněte se dual accountům s hráči, které znáte sotva den,“ radí Marcus6, který má s chováním hráčů bohaté zkušenosti z doby jeho účinkování na českém serveru 7 (první věk). Může se také stát, že po určité době společného hraní jeden z majitelů účtu změní heslo (= zrada). Co druhý hráč následně zmůže? „Za majitele účtu se považuje ten, kdo má přístup na registrační mail. Takže pokud heslo změní ten, kdo má k registračnímu mailu přístup, druhý hráč má jednoduše smůlu. Dual je vždycky o dohodě dvou (či více) hráčů a je nanejvýš vhodné hrát dual pouze s lidmi, kterým člověk 100% věří. Pokud se na mě jako na MH obrati hráč s tím, že mu dual změnil heslo, tak mu můžu říct jediné: pokud mas přístup na registrační mail, vygeneruj si nové heslo. Pokud nemáš, nic s tím dělat nemůžu,“ vysvětluje merlouska, zkušená multihunterka, která působila jako MH na několika českých i slovenských serverech.
Co se stane, když jeden z hráčů dual accountu poruší pravidla?
Měli byste si samozřejmě zvolit parťáka, který je spolehlivý a také neporušuje pravidla. Když už se tak stane a jeden z hráčů pravidla poruší, jak se zachová multihunter? „Pokud hráč hraje dual a na stejném serveru odehrává přes heslo další účet, tak se samozřejmě oba dva účty blokují. Hráč si pak obvykle může vybrat, jestli chce dál hrát na dualu nebo jestli chce hrát jen ten druhý účet. Případný trest záleží vždy na MH, takže tady nelze obecně říct co se stane,“ říká merlouška a dodává: „hráči by si měli navic dát sakra pozor na to, s kým hrají, zejména v případě účtu, který hrají třeba 4 a více lidí. Měla jsem případ účtu, kde hrálo snad 6 či kolik lidí a jeden z nich, noční služba, si svoji "práci" usnadňoval. Farmicím botem... Účet samozřejmě potrestán byl - to, že bota používal jen jeden z několika hráčů, nebyla omluva,“ říká merlouska. Z toho vyplívá, že pakliže jeden z hráčů sdílející účet poruší pravidla (typu nadměrné přesuny surovin apod.), je potrestán celý účet bez ohledu na to, který z hráčů přestupek způsobil.
Slovo na závěr
K dual accountu se hráči určitě budou nadále uchylovat. Na českém fóru se často vedly sáhodlouhé debaty, ve kterých se určitá skupina hráčů zastávala dualů, jiná skupina je zas odsuzovala. Marcus6 k tomuto tématu dodává: "Starat se o 19 vesnic, o obří armádu a ještě k tomu o chod aliance je šíleně časově náročné. Člověk by v takovém stádiu hry nemusel dělat nic jiného, než jen hrát Travian a to je špatné. Prožít život pouze virtuálně by bylo smutné, hra je určena spíše ke kratšímu odreagování. Nyní bych si sólovou hru již nedokázal představit a jako reálnější vidím dual account. Tím představuji můj názor a pohled na hru (hrát samozřejmě znovu nehodlám) a chci své zkušenosti předat dalším čtenářům.“


Stručné shrnutí...Výhody/nevýhody
Výhody: značná úspora času | nový rozměr hry | s dobrým spoluhráčem může být účet značně kvalitnější.
Nevýhody: mohou vzniknout rozepře | nespolehlivý hráč se na první pohled nemusí poznat | není snadné najít dobrého a spolehlivého hráče | v případě porušní pravidel způsobeného jedním z hráčů je potrestán celý účet.

Jak najít parťáka pro dual account:
> rodina, přátelé
> spolehlivý hráč z dlouhodobějšího hraní
> fórum zde (uvádíme odkaz, ale nedoporučujeme)


Zkušenosti ostatních hráčů s dual accountem:

Bývalý hráč Dadoun píše:
„S dual accountem mám zkušenosti pozitivní, a to z důvodu porozumění s člověkem, se kterým jsem hrál. Když se blížil konec prvního věku cz6 serveru, já a má nejoblíbenější aliance, Tanatus, jsme přestávali stíhat Travian a osobní život dohromady. Abych vypomohl naší hráčce, co získala Div Světa, smazal jsem účet a připojil se na její. Dohromady, když jsem pomáhal rozdělovat „služby na hlídání Divu“ (na určený čas se dával různým hráčům zástup, aby mohli hlídat stav obil v sýpce a Div samotný), starat se o vesnice a chránit plány na stavbu, dalo se to zvládat. Dodnes na ty časy rád vzpomínám. V alianci panovalo naprosté porozumění, bylo nás tam jen čtyřicet, ale i přesto jsme byli v top20 aliancí. Díky tvrdému vedení se nám podařilo postavit Div až na úroveň 86, kde nám ale bohužel ukradli plány a vzít je zpátky, to už prostě nešlo. To, co tady vypravím, je příklad toho správného Dualu, a vlastně i správného fungování aliance. Proto si pamatujte: Jděte na účet jen s člověkem, kterému plně věříte, v jehož schopnosti a znalosti máte důvěru a víte, že on si myslí to samé o vás.“Diskuse k vyhlášení soutěže
V diskusi níže můžete diskutovat o této sekci a o dual accountu. Zprávy s hrubými výrazy a s urážkami nebudou tolerovány a budou mazány. Přispívejte proto, prosíme, rozumně. Děkujeme.
Těšíme se na vaše názory.Své připomínky a sepsané zkušenosti zasílejte na email: bhoh-wse@email.cz
Autoři sekce
Marcus6, správce webu BHoH-WSE
Dadoun, bývalý hráč nabitý zkušenostmi
merlouska, zkušená multihunterka
Tvorba piktogramů: Marcus6 (pozn. používání poktogramů bez souhlasu autora zakázáno!)
Datum zveřejnění 27.7.2009
Poslední aktualizace: 27.7.2009 | 16:30